Odwiedzają mnie:

23 maja 2012

Farfalla - sznur szydełkowy + wzór

Witajcie, przygotowałam dla Was dzisiaj kolejny sznur szydełkowy i wzór z którego korzystałam :). Tym razem do wykonania tej bransoletki użyłam 3 kolorów Toho 11o: Silver-Lined Frosted Lt Sapphire, Ceylon Custard i Ceylon Gladiola. Dodałam do niej zawieszkę w kształcie motylka.
A teraz czas na wzór. Bransoletka na 8 koralików w rzędzie, sekwencja składa się z 32 koralików.

Na początek printscreen z programu DB Bead:


I tabela:

Obiecałam też rozpisanie tabelki. Otóż tabela podzielona jest na kolumny, które odpowiadają każdemu z kolorów użytych w bransoletce. W każdym polu wpisana jest liczba koralików jaką trzeba nawlec na nitkę. I tak według powyższej tabeli: najpierw nawlekamy 10 koralików niebieskich, potem 1 fioletowy, (przechodzimy do drugiego wiersza) i kolejno nawlekamy: 3 koraliki niebieski, 1 beżowy, (kolejny wiersz)3 niebieskie, 2 fioletowe, (4 wiersz) nawlekamy 2 koraliki niebieskie i 2 beżowe itd aż do ostatniego wiersza tabeli. Sekwencję powtarzamy kilka-kilkanaście razy, aż nawleczemy odpowiednią ilość koralików.

Mam nadzieję, że wzory, które zamieszczam przydadzą się wam, proszę tylko, abyście korzystając z nich, pisały z jakiego źródła pochodzą. Pozdrawiam

5 komentarzy:

 1. Super bransoletka... i dzięki za wzory! Ja zamierzam skorzystać !Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Beautiful!!! Thanks for the pattern!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ to ci ładnie wychodzi :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna , ale i tak sie nie naucze buuuuuuuuuuu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł z tabelką genialny!:) Z pewnością go wykorzystam do dłuższych sekwencji:) Oczywiście podam Ciebie jako autora pomysłu:))

  OdpowiedzUsuń